procesy i zabiegi naprawcze W celu przybliżenia naszym klientom możliwości jakie daje obróbka graficzna zniszczonych fotografii opisaliśmy oraz zilustrowaliśmy zabiegi i procesy, którym poddajemy przesłane do nas zdjęcia. Poznaj naszą wyjątkową ofertę oraz przykłady zabiegów naprawczych poniżej.
puste pole linia

usunięcie zagięć

usunięcie zagięć
Najczęstszym problemem przechowywania rodzinnych zdjęć są tworzące się zagięcia. Zarówno te małe, powstające przy rogach oraz duże, przechodzące przez środek fotografii, psują ich wygląd oraz mogą zagrażać przedarciu się papieru. Dzięki usłudze renowacji zdjęć w pełni usuniemy niechciane zagięcia nie pozostawiając przy tym widocznych śladów.

puste polelinia

usunięcie kurzu

usunięcie kurzu
Wszystkie stare zdjęcia na swojej powierzchni noszą cienką warstwę kurzu i pyłków. W wielu przypadkach klasyczne oczyszczenie zdjęć nie daje zadowalających rezultatów. Dzięki specjalnym technikom pracy w pełni usuniemy drobne skazy, w tym kurz i pyłki, dbając o zachowanie detali zdjęć, ostrości oraz kontrastu.

puste polelinia

usunięcie rys

usunięcie rys
Użytkowanie zdjęć, w tym ich przeglądanie, wkładanie i wyjmowanie z rodzinnych albumów tworzy na warstwie papieru widoczne rysy. Jest to szczególnie widoczne po zeskanowaniu fotografii i przeniesieniu ich na postać cyfrową. W pełni zredukujemy widoczność rys nie naruszając charakteru zdjęć, dbając o ich najmniejszy niuans.

puste polelinia

naprawa krawędzi

naprawa krawędzi
Wszystkie zdjęcia z upływem czasu zaczynają niszczeć, najczęściej proces ten zaczyna być widoczny na krawędziach fotografii. Nadszarpnięte i pożółkłe obramowania można uratować od rozpadu. Stosując odpowiednie techniki naprawcze zajmiemy się ich renowacją oraz regeneracją.

puste polelinia

redukcja plam

redukcja plam
Wypadki, takie jak rozlanie płynu jest częstą przyczyną zatracenia informacji na zdjęciach, wyblaknięcia kolorów lub osłabienia materiału, z którego są wykonane. Pracując nad zdjęciami usuniemy skutki powstałych plam odtwarzając utracone fragmenty, przywracając im jednocześnie pierwotne kolory.

puste polelinia

odnowa barw

odnowa barw
Zdjęcia wykonane w latach ‘70-tych i ‘80-tych bardzo często cechuje charakterystyczny czerwony odcień. Utracona harmonia barw nie odzwierciedla w pełni zatrzymanej na zdjęciu drogocennej chwili. Pracując nad zdjęciami przywrócimy im prawidłową kolorystykę oraz poprawimy nasycenie barw.

puste polelinia

poprawa kontrastu i ostrości

poprawa kontrastu i ostrości
Zarówno w przeszłości jak i dzisiaj istnieje problem nieostrych fotografii. Zamazane i rozmyte twarze osób i detali nie przykuwają uwagi oglądających. Zadbamy o wyostrzenie przesłanych zdjęć, dodając im głębi i wyrazu jednocześnie poprawiając kontrast i eksponując detale fotografii.

puste polelinia

rekonstrukcja ubytków

rekonstrukcja ubytków
Proces renowacji zdjęć pozwala przywrócić do świetności zniszczone fragmenty fotografii. Dzięki zabiegowi regeneracji przywrócimy powierzonym nam zdjęciom ich dawny wygląd jak i odtworzymy brakujące elementy nie pozostawiając przy tym żadnych widocznych śladów.

puste polelinia

usunięcie wyblaknięć

usunięcie wyblaknięć
Przechowywanie fotografii przez długie lata w niewłaściwych warunkach często skutkuje ich blaknięciem i płowieniem. Kolory zaczynają matowieć a uwieczniony obraz staje się mniej wyraźny. Zatrzymamy i cofniemy postępujący proces niszczenia dzięki zabiegom renowacji zdjęć. Przywrócimy dawny blask i kolorystykę zdjęć oraz wzmocnimy ich kontrast.

puste polelinia

usunięcie zadrapań


Innym efektem starzenia się zdjęć są powstające na powierzchni zadrapania. Nawet te drobne mogą skutkować wytwarzaniem się dziur i niszczeniem papieru. W pełni usuniemy widoczne zadrapania i ubytki, jednocześnie odtwarzając brakujące fragmenty fotografii.


wyślij do nas swoje fotografie
Aby zamówić dowolną usługę dostępną w naszej ofercie, wystarczy że wypełnisz prosty formularz zamówienia i wyślesz nam swoje zdjęcia. Po otrzymaniu zamówienia dokonamy darmowej ekspertyzy i wyceny zlecenia.

złóż zamówienie
złóż zamówienie

Wyślij nam swoje zdjęcia, a my dokonamy darmowej ekspertyzy i wyceny zamówienia.

otwórz formularz zamówienia


dlaczego wybrać naszą ofertę

Renowacja zdjęć to nasza pasja, z którą łączy nas długoletnie doświadczenie.

dlaczego wybrać naszą ofertę